Kako vratiti mladost koži ruku

Koža ruku sa starosnim promenama koje zahtevaju upotrebu tehnika podmlađivanja

Naše ruke su jedan od markera (kao i vrat sa zonom dekoltea, ušne resice), po kojima je vrlo lako shvatiti da je 18. godišnjica odavno prošla. Na ruke nam pri prvom susretu s osobom svjesno ili nesvjesno padaju. Stoga se mora imati na umu da uvenuće kože ruku počinje ranije od starenja kože lica. To se događa zato što je koža ruku vrlo tanka: baš kao i koža oko očiju i na vratu, gotovo je lišena sloja potkožnog tkiva koje stvara dovoljan sloj masnog filma koji štiti kožu od brojnih destruktivnih oštećenja. vanjski faktori. Osim toga, takav film sprječava gubitak vlage, što postaje prirodna zaštita od pojave bora. Na rukama praktički nema takvog zaštitnog filma.

Osim toga, nakon 25 godina u ljudskom tijelu počinju usporavati procesi obnove kože: smanjuje se sinteza kolagenih i elastinskih vlakana, koja su odgovorna za čvrstoću i elastičnost. Istovremeno, cirkulacija krvi u cijelom tijelu se usporava, što izaziva poteškoće u "disanju" kože i, shodno tome, ishrani kože. Postepeno, koža postaje sve grublja i mlohavija. Osim toga, s vremenom se vene i žile pojavljuju kroz površinski sloj, tetive se konturiraju.

Dodaju se staračke pjege koje su rezultat stanjivanja bazalne membrane koja odvaja epidermis (gornji sloj kože) od dermisa (donji sloj kože). Kao rezultat toga, pigment ugrađen u duboke slojeve kože počinje se pojavljivati na površini, neravnomjerno formirajući staračke pjege.

Estetska plastična kirurgija ruku može riješiti cijeli niz problema vezanih za starenje, vratiti elastičnost kože, poboljšati sintezu kolagena i elastina.

S kojim se problemima rješava plastična kirurgija ruku?

Uz pomoć injekcija i hardverskih procedura možete riješiti probleme kao što su:

  • gubitak masnog tkiva;
  • hiperpigmentacija;
  • stanjivanje i suha koža, smanjena elastičnost;
  • bore i nabori;
  • fotostarenje, hrapavost;
  • sivkasta ili žućkasta nijansa;
  • konturiranje površinskih vena.

Najbolje tehnike za podmlađivanje kože ruku

Pojava najnovijih injekcijskih i hardverskih tehnika, kao i stvaranje filera dizajniranih za rješavanje problema starenja dermisa, učinili su poboljšanje kože ruku jednostavnom i pristupačnom procedurom.

Biorevitalizacija

Biorevitalizacija je najjednostavniji i najbrži način za ispravljanje poremećaja povezanih sa starenjem. Procedura isporučuje hijaluronsku kiselinu u duboke slojeve kože, pružajući time dugotrajnu hidrataciju i zaštitu. Duboka hidratacija dermisa poboljšava tonus, usporava proces starenja, poboljšava boju i strukturu tkiva, a takođe eliminiše sitne bore i nabore.

Osim toga, postupak ima kompleksno ljekovito djelovanje: stimulira proizvodnju vlastitog hijaluronata, poboljšava regeneraciju međućelijskog prostora i štiti kožu od djelovanja antioksidansa.

Često se biorevitalizacija propisuje kao priprema za hemijski piling, frakcijsku fototermolizu, IPL i tokom perioda oporavka nakon njih.

Kome je prikazana procedura

Injekcije hijaluronske kiseline nemaju starosna ograničenja. Indiciraju se kod prvih znakova suhoće i letargije kože.

Mezoterapija

Postupak sličan biorevitalizaciji, ali se kao injekcije ne koristi samo hijaluronska kiselina, već čitav kompleks nutrijenata.

Pravilno odabrani preparati za mezoterapiju ili koktel od njih pomažu u otklanjanju mnogih kozmetičkih problema: suhe kože ruku, bora, bora, gubitka tonusa i elastičnosti. Osim toga, postupak pruža dobro zatezanje tkiva, a ima i jarko iscjeljujuće i antioksidativno djelovanje. Injekcije će se riješiti hiperpigmentacije i malih ožiljaka, zategnuti kožu, vratiti zdravu boju i ujednačen ton. Često se mezoterapija propisuje za liječenje dermatoloških bolesti na rukama - fokalni neurodermatitis, ekcem, keratoza, distrofija noktiju.

Za one koji se boje injekcija postoji mezoterapija bez injekcija. Nije manje efikasan od klasične verzije, ali zahtijeva više procedura. Rezultat se čuva šest mjeseci. Možete ga produžiti uzimanjem drugog kursa ili obavljanjem niza sesija održavanja jednom mjesečno.

Kome se preporučuje postupak?

Mezoterapija također nema starosna ograničenja. Idealno je pogodan za pacijente sa suvom i mlohavom kožom ruku, prekrivenom borama i naborima.

Konturna plastika ruku

Procedura pomaže da se vrati izgubljeni volumen, izgladi izbočene vene i da se četkica ugodna zaobljenost. Tehnika se zasniva na potkožnom ubrizgavanju filera sa hijaluronskom kiselinom.

S obzirom da je hijaluronat prirodna komponenta ljudskog tijela, praktički nema alergijskih reakcija na postupak. Za uvođenje filera pod kožu ruku koriste se atraumatske kanile - hirurške igle u obliku mekane cijevi, koje omogućuju da se postupak pomlađivanja izvede bez bolova i da se spriječi pojava hematoma.

Savremeni preparati za konturnu plastiku - fileri proizvedeni u Njemačkoj i Holandiji - već su dokazali svoju nezamjenjivost u vraćanju volumena i izvanrednog baršunastog izgleda kože ruku.

Dakle, inovativni razvoj holandskih naučnika - dermalni filer - garantuje trajni efekat podmlađivanja od 1 do 4 godine. Djelotvornost lijeka pruža jedinstvenu formulu. Na primjer, glavna komponenta punila je polikaprolakton, mekani medicinski materijal za šavove. Polikaprolakton stimuliše ćelije kože - fibroblaste - da proizvode kolagen tipa 1. Naime, takav kolagen se intenzivno formira u ljudskoj koži u dobi od 18-20 godina i čini je elastičnom, nježnom i baršunastom, skriva krvne sudove.

Polikaprolakton se postepeno apsorbuje u tkivima i izlučuje iz organizma na prirodan način, bez ometanja funkcionisanja organa i sistema. Stoga se punilo smatra vrlo sigurnim.

Njemački filer, koji se sastoji od minerala povezanog s ljudskim tijelom - kalcijum hidroksiapatita, ima predivno svojstvo pokretanja moćnih procesa za proizvodnju vlastitog kolagena: koža postaje gusta i zategnuta - bez ijedne bore.

Upravo to svojstvo čini podmlađivanje kože ruku uz pomoć ovog filera vrlo djelotvornim i postojanim: koža na rukama nakon injekcija izgledat će savršeno više od 2 godine. Važna prednost lijeka je njegova 100% biokompatibilnost s ljudskim tijelom. Zahvaljujući ovoj funkciji, preliminarni test na alergiju nije potreban.

90% pacijenata koji su podmlađivali ruke njemačkim filerom bilo je zadovoljno rezultatima zahvata odmah nakon njega, a 93% u roku od 12 sedmica nakon njega.

Kome se preporučuje postupak?

Injekciona plastika je pogodna za osobe koje imaju malo potkožnog masnog tkiva na rukama zbog prirodnih ili starosnih promjena.

Laserska terapija za ruke

Laserska frakciona termoliza se zasniva na izlaganju kože visokim temperaturama. Ali ne treba se bojati postupka. Laserski snop prodire u duboke slojeve dermisa, a gornji sloj - epidermis - nije oštećen. Nema ni bola.

Procedura zaglađuje bore, ujednačava ton kože, zateže i obnavlja tkiva. Uz pomoć raspršenog laserskog snopa mogu se eliminirati paukove vene, hemangiomi, izražena žarišta hiperpigmentacije.

Moderni frakcioni uređaji omogućavaju izvođenje termolize s najvećom preciznošću. Istovremeno, učinak na kožu ruku je vrlo nježan, a rezultat ostaje dugi niz godina.

Kome se preporučuje postupak?

Laserska termoliza se obično izvodi iz estetskih razloga, sa nedostacima kao što su:

  • mlohavost kože ruku, bore, brazde;
  • fotostarenje;
  • ožiljci i ožiljci nakon ozljeda, opekotina, operacija;
  • staračke pjege, uključujući staračke pjege.

Plazmolifting

Plazmolifting podrazumijeva unošenje u kožu ruku vlastite, pročišćene plazme bogate trombocitima. Ovaj postupak iscjeljivanja i pomlađivanja sadrži ogroman potencijal - u stanju je aktivirati sve snage tijela koje će početi da se bori protiv prirodnih uzroka starenja.

Plazma bogata trombocitima pruža snažan podmlađujući stimulans tijelu, osigurava sintezu vlastite hijaluronske kiseline, kolagena i elastina.

Kome se preporučuje postupak?

Plazmolifting će biti koristan svima koji se žele riješiti prvih znakova starenja, zategnuti i poboljšati dermis, vratiti čvrstoću i elastičnost.

Obogaćena plazma se često koristi za smanjenje težine nekoloidnih ožiljaka i ožiljaka, za uklanjanje svijetle pigmentacije i pjega.

Pilingi

Piling podrazumijeva uklanjanje gornjeg keratiniziranog sloja epiderme s ruku. Postupak pokreće proces obnove ćelija, podmlađuje i zateže tkiva, vraća mekoću i glatkoću.

Podmlađujući efekat pilinga je prilično postojan: površina kože je zaglađena, bore i mrlje nestaju, četkice dobijaju zdravu boju i glatkoću.

Kome se preporučuje postupak?

Lagani piling mliječnom, glikolnom ili salicilnom kiselinom koristi se za uklanjanje neravnina i ujednačavanje tona kože. Procedura je pogodna za mlade ljude sa početnim procesom sušenja dermisa ruku.

Za zrelije pacijente sa tromom i opuštenom kožom i znacima fotostarenja preporučuju se srednji pilingi - tretman trihlorosirćetnom kiselinom će izgladiti ožiljke i hrapavost, eliminisati pigmentaciju i obnoviti gornji sloj epiderme.

Parafinski omoti

Glavni učinak parafinske terapije je vlaženje kože. Dakle, primjenom parafina dolazi do dubokog ravnomjernog zagrijavanja svih tkiva, ubrzavaju se metabolički procesi u stanicama, stimulira se uništavanje lipida i zaglađuje koža. U problematičnim područjima dolazi do stagnacije tekućine, što sprječava uklanjanje toksina. Vrući parafin uzrokuje da tečnost, zajedno sa produktima raspadanja rastvorenim u njemu, izađe na površinu. Zbog činjenice da oslobođeni znoj ne isparava zbog parafinske ljuske, voda se upija natrag, a toksini ostaju na površini. Kao rezultat toga, koža se ne isušuje, kao u sauni, već naprotiv, vlaži se, zaglađuje i zateže. Ovakva intenzivna hidratacija dobro obnavlja ravnotežu vode u koži, sprečavajući njeno starenje. Osim toga, kada je izložena toplini, poboljšava se opskrba kože krvlju, što pomaže u obnavljanju strukture kože.

Parafinski oblozi za ruke mogu ukloniti suhoću, ljuštenje, crvenilo. Tokom postupka dolazi do aktivnog zacjeljivanja mikropukotina, koža postaje glatka i nježna. Olovke nakon parafinske terapije izgledat će mnogo mlađe. Uz sve ostale prednosti, ovaj postupak je vrlo prijatan - nakon njega se podiže raspoloženje, proizvode se endorfini - hormoni sreće.

Postoje opcije za parafinsku terapiju raznim aditivima, kao što su smeđe alge. Ponekad se u zagrijani parafin dodaje nekoliko kapi aromatičnih eteričnih ulja, koje ne samo da dodaju neobičnu aromu, već i ojačavaju i zaglađuju kožu.

Za konsolidaciju učinka parafinske terapije pomoći će vam posebna opuštajuća i tonik masaža za ruke.

Kome je prikazana procedura

Parafinska terapija nema starosna ograničenja. Ovim postupkom možete očistiti gornji sloj kože od keratinizirane epiderme, čestica prašine, svih vanjskih zagađivača koji začepljuju pore. Kao rezultat, aktivira se odliv limfe, što poboljšava ishranu kože. Na kraju, koža postaje elastična, elastična, baršunasta, poprima jarku boju.